Uzmanlarımız

Uzman Klinik Psikolog Burçin Deniz

1990 yılı Muğla doğumluyum. 2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngilizce Psikoloji bölümünden mevzun oldum. Lisans eğitimim boyunca Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Çocuk-Ergen Ruh Sağlığı ve Sinirbilimler Anabilim Dalları’nda, anaokulunda, özel eğitim merkezinde ve psikolojik danışmanlık merkezinde staj yaptım.


Lisans eğitimim sonrasında bir özel eğitim kurumunda psikolog olarak çalıştım. Özel eğitim kurumunda haftalık 20 saate kadar bireysel ve grup derslerine girdim. Engelli öğrencilere sosyal yaşam ve toplumsal hayat modüllerinde eğitimler verdim. Gerekli durumlarda seminerler düzenledim. Danışmanlık becerilerimi kullanabilmek adına da kalan zamanlarda ebeveynlerle görüşmeler yaptım.


2015 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edildim. 2018 yılında “Evli Bireylerin Kişilik Özelliklerine Göre Bilinçli Farkındalık Düzeylerinin ve Evlilik Doyumlarının İncelenmesi” başlıklı tezimle klinik psikolog unvanını alarak mezun oldum.
Yüksek lisans eğitimim sırasında Tüzdev ve Üsküdar Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü “Üstün Zekalı Çocuklar İçin Eğitim Programı Geliştirme” projesinde yarı dönem boyunca gönüllü olarak yer aldım. 6-16 yaş arası üstün zekalı çocuklar ve ailelerinin yaşadıkları sosyal ve duygusal problemlere yönelik danışmanlık hizmeti verdim.


Yüksek lisans eğitimim kapsamında Üsküdar Üniversitesi Rehberlik Birimi’nde süpervizör eşliğinde yetişkinlere yönelik bireysel terapi seansları yürüttüm ve NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde uzmanlık stajımı tamamladım. Aynı zamanda yüksek lisans eğitimime devam ederken psikolojik danışmanlık merkezinde terapist olarak çalışmaya başladım.
Yüksek lisans eğitimim sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimli bir eğitim aldım. Bunun yanında Şema Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerine katıldım. Aldığım eğitimler çerçevesinde Deva Psikoloji’de bireysel terapi çalışmalarında bulunuyorum. Çocuk, ergen, yetişkinlere uygulanan birçok testin uygulama ve raporlamasını yapıyorum.


Uzmanlık Alanları
Bireysel Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Şema Terapi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık
Depresyon
Özgül Fobiler
Sosyal Fobi
Panik Bozukluk
Agorafobi
Yaygın Kaygı Bozukluğu
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Sınav Kaygısı
Bipolar Bozukluk
Yas Danışmanlığı
Psikoterapi ile Zayıflama
Borderline Kişilik Bozukluğu
Narsistik Kişilik Bozukluğu