Hakkımızda

Mutlu Çocuklar, Umut Dolu Yarınlar!
Duygusal dünyaların şekillendirdiği yaşamların, hızla akan hayata sıkışıp kaldığı anlar vardır Bu anlarda bazen hayat arkadaşınla bazen iş arkadaşlarınla bazen tüm çevrenle bazen de kendinle bile geçinemezsin.. Kısacık hayatta huzursuzluğa bulaşmak ve bazen mutsuzluğa alışmak..Psikolojik sorunlar..

Genel olarak psikolojik sorunlar olarak isimlendirilen bu sıkıntıların aslında her zaman hayati olan duygusal problemler olmadığını ve minicik bir değişimin hayata olan bakışı değiştirdiğini beklenen huzura kişiyi kavuşturduğunu biliyoruz.

Deva Psikoloji olarak hayattaki yerinizi, benim dediğiniz ve kendinizi tanımaya başladığınız dönem itibari ile duruşunuzu, yaşadıklarınızı ve hayattan beklentilerinizi birlikte değerlendiriyoruz sizi, değişmiyor yada çözemiyorum veya huzursuzum dediğiniz noktalardan yakalıyor ve belki de hiç bilmediğiniz yada farkında olmadığınız bir noktadan hayata yeniden dahil ediyoruz.

Peki çocuklarımız, geleceğimiz olarak gördüğümüz en değerlilerimiz.. Sorunları olduğunda kaynağını kendisinde aradığımız çocuklarımızın huzursuz yada uyumsuz davranışları? Maalesef araştırma sonuçları bu çocukların özellikle de belli bir yaşa kadar ailenin çocuğa olan davranışlarının ve aile içerisinde şahit oldukları yapıların etkisinin çok büyük olduğu yönünde..

Deva Psikoloji olarak özellikle çocuklarımızın mutlu ve psikolojik anlamda sorunsuz çocuklar olmaları yönünde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu sebeple çok zaman çocuklara yönelik yürüttüğümüz psikolojik danışma süreçlerine aile bireylerini de dahil etmek zorunda kalmaktayız. Kaynağı düzenlenmeyen sorunların çözümleri sadece kalıcı bir çözümden öteye geçemez. Aile içerisindeki ortamın sorunlu yada uyumsuz oluşu çocukların duygusal gelişimini doğrudan etkilemektedir.

Çocuğumuzla bireysel anlamda yürütülen danışmanlık hizmetlerimizde; çocuğun yaşadığı sorunlara yönelik birlikte çözüm üretirken, çocuğun sosyal ve duygusal açıdan güçlenebilmesi, düşünsel becerilerini arttırabilmesi, her çocuğun kendine özel düşünsel yeteneklerine uygun olarak yaşadığı sorunların üstesinden gelebilmesi, ailesiyle ve çevresiyle sağlıklı ve mutlu bir ilişki içerisinde olmasına yönelik çalışıyoruz.

Mutlu Çocuklar, Umut Dolu Yarınlar!